PARPA-logo
NPZ-logo

Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia
na lata 2016-2020

Pomoce-Bezpiecznie-Pracuję-menu-logo

Zadanie finansowane ze środków
Narodowego Programu Zdrowia
na lata 2016-2020

Szkolenie w I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie

favicon

26 lutego 2020 roku przeprowadziliśmy pierwsze szkolenie pilotażowe dla uczniów szkół branżowych. Odbyło się ono w I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie i wzięło w nim udział 29 osób.

Uczniowie pochwalili się na portalu społecznościowym, że uczestniczyli w wyjątkowym 6-godzinnym szkoleniu profilaktycznym związanym ze szkodliwym działaniem alkoholu, środków psychoaktywnych, zmęczenia i stresu oraz negatywnych skutków związanych z nimi dla kierowcy.

Jednym z ważniejszych punktów zajęć było przeprowadzenie innowacyjnego treningu psychomotorycznego dla grupy kadetów szkoły przy wykorzystaniu profesjonalnego symulatora bezpiecznej jazdy. Uczniowie mogli doświadczyć, jakie zmiany zachodzą w ich zdolnościach poznawczych i motorycznych po symulowanym użyciu alkoholu w kontekście zdarzeń drogowych oraz konsekwencji dla ofiar, sprawców, jak również rodzin poszkodowanych. Część teoretyczna przeprowadzona została w formie aktywnej dyskusji, w trakcie której analizowano m.in. wyniki symulowanych zdarzeń.

zdjęcie: Facebook I LO PUL w Wołominie
zdjęcie: Facebook I LO PUL w Wołominie
zdjęcie: Facebook I LO PUL w Wołominie
zdjęcie: Facebook I LO PUL w Wołominie

Wyślij zapytanie